Wybierz termin wycieczki

Proszę wybrać aktywny termin wycieczki.

Thumbnail
ZWIEDZAMY ELEKTROCIEPŁOWNIĘ WARSZAWA SIEKIERKI ZABYTKOWYM AUTOBUSEM AUTOSAN H9-21

Dnia 14 grudnia 2019 roku (sobota) zabytkowy autobus Autosan H9-21 - Kolejowej Komunikacji Zastępczej Kolejki Wąskotorowej w Piasecznie - zabierze wszystkich chętnych do Elektrociepłowni Warszawa Siekierki. Podczas zwiedzania będziecie mogli Państwo zobaczyć od środka teren zakładu będącego największą elektrociepłownią w Polsce. Przewodnikiem będzie pracownik, który opowie jak wytwarza się prąd elektryczny oraz ciepłą wodę dla Warszawy. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia z bliska całego ciągu technologicznego, bloków ciepłowniczych, kotłów parowych oraz turbozespołów o mocy 622 MW. Elektrociepłownia mieści się w Warszawie, ale każdego dnia, tysiące ton węgla dostarczane są torami kolejowymi zaczynającymi swój bieg na stacji Warszawa Okęcie, a następnie przez teren Piaseczna docierającymi do EC Siekierki.

Uwaga: W związku z procedurą organizacyjną dotyczącą wstępu do elektrociepłowni - bilety można nabyć do godziny 12:00 dnia 06 grudnia 2019 roku.  

Odjazd autobusu ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ulicy Sienkiewicza 14 - o godzinie 9.00.

Ilość miejsc ograniczona - 25.

Thumbnail
SYLWESTER Z KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ

Zapraszamy na XIII-go już z rzędu Sylwestra z kolejką wąskotorową na łonie natury w Runowie.

Proponujemy nietuzinkową formę powitania Nowego Roku w plenerze, na leśnej polanie wśród runowskich lasów. Gwarantujemy niepowtarzalną scenerię i atmosferę. Bądź oryginalny i zamiast bawić się w tradycyjny sposób w dusznej sali balowej - pojedź z nami poszaleć sylwestrowo na świeżym powietrzu pod gwiaździstym niebem.

W cenie biletu oferujemy: przejazd zabytkową kolejką na trasie Piaseczno - Złotokłos - Piaseczno, ognisko, przed północną - poczęstunek kiełbaską do pieczenia, bułką, ogórkiem (ketchup, musztarda - do wyboru), o północy - lampką szampana, natomiast po północy - porcją ciasta, kawą i herbatą. Do Państwa dyspozycji - kije do kiełbasek.

Pozostały prowiant i napoje (w tym wyskokowe) - we własnym zakresie. 

O północy zaprezentujemy wspaniały pokaz fajerwerków. Przez cały czas zapewniamy dobrą muzykę do tańca oraz szampański nastrój i zabawę.

Specjalny "Pociąg Sylwestrowy" ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ulicy Sienkiewicza 14 wyrusza 31 grudnia o godzinie 21:00. Powrót do Piaseczna przewidziany jest - już w Nowym 2020 Roku - około godziny 02:00 w nocy.

Bilet sylwestrowy:  85,- PLN od osoby.